Translate

sobota 24. února 2018

Sobota 24.2.2018



Vstávala jsem brzy ,sice ne kvůli snowboardu,ale hodilo se to...
Ester Ledecká má druhou zlatou...

Při běžecké padesátce jsem se dala do úklidu pracovny.Dělala jsem to koncem roku a je to opět,jak když bouchne bomba...



















Trošku jsem z toho odšila,ale bude lepší to nejdříve přebrat,vyžehli,zaříznout a srovnat do krabic...
Podle barev,velikosti,nevím ???



3 komentáře:

 1. Děkuju,minule jste tu "předpřípravu" látek shrnula skvěle a přehledně.
  Já se taky snažím všechno, co koupím, hned vyprat a vyžehlit, mám z obchodu s látkami ten kus papundeklu, co na ně navíjejí látky, a tak všechny látky, co je možné, vyžehlím a namotám na štůčku, přeložím napůl a vejde se mi to akorát do komínku do skříně. Ale myslím, že stejnou službu, jako ten papundekl, by mi udělalo i velké pravítko 6x24" . A co se týká zbytků, ty se mi hromadí, a po pravdě, jak je uspořádat, nemám představu, zatím jsou v krabici. Pořád nemám jaksi odvahu je "naformátovat", co když ten cancour nařežu na čverce a pak budu potřebovat místo toho proužky nebo obráceně. ... Nevím. A tak s napětím čekám , jak se s tím popasují zkušenější. Zdravím a děkuju a třeba se i osobně setkáme na PPM.
  jitka Mészárosová

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo a ještě jeden dotaz - jak skladujete látky , když máte třeba velý kus a potom nějaké zbytky proužků z lemování, nějaké větší kousky, co zbyly z řezání jednotlivých tvarů , třeba kusy 4-6" x 6-12" ....většinou se snažím to urovnat, ještě jednou vyžehlit a dát do složené štůčky, když je tam moc malých, tak je srovnám do igelitového pytlíku a dám do přeložené štůčky - je to sice srovnané a všecko stejné pohromadě, ale když potřebuju pár vhodných malých kousků, nestačí prohrabat škatuli s odřezkama, rozvrtačím celou syslírnu... A protože o takové pracovně jako máte Vy, si můžu nechat jenom zdát, vypadá to , že víc přerovnávám než šiju.
   Tak se těším na inspiraci , jak si s tím poradíte - podle vzorů, podle velikosti, naformátovat nebo nechat být......
   V každém případě přeju úspěšné hledání toho pro Vás nejlepšího a nejfunkčnějsího systému
   Jitka Mészárosová

   Vymazat
 2. Jj,je to boj.Velké kusy látek skládám do krabic od banánů nebo velkých plastových.Něco podle barev,zvlášť mám dětské,batiky,kytky,vánoční a neutrální.Ale jak do toho jednou říznu,jsem v koncích.Větší kousky dávám do igelitových sáčků a přidávám k těm velkým,menší řežu na čtverečky,obdélníčky,pruhy a mám zvlášť.Někdy to rovnám podle velikosti bez ohledu na barvy a někdy to zase přeházím naopak.ještě jsem nepřišla na nějaký šikovný koncept :-))) .Ať tak,či tak,jak v tom začnu hrabat končí to obrovskou hromadou všeho možného .Tak se to čas od času snažím zredukovat.Zakázala jsem si nové látky dokud to neuberu alespoň o třetinu.Ale jsem realista,tak na PPM jsem si udělila výjimku...Doufám,že se tam potkáme,pojedu určitě v pátek i v sobotu(tedy pokud nenastane nějaká katastrofa).Jsem přihlášená na páteční kurz a na jeden sobotní jako náhradník,snad to vyjde.Moc zdravím,Mirka

  OdpovědětVymazat