Ještě se vracím k včerejšímu postu o zrušení BPM
Alena mi psala,že je to asi otázka peněz,ale myslím,že je to složitější.
Nemyslím
si,že hlavní překážkou jsou jen finance.Jednak se na té situaci
podepsaly nějaké rozpory ve vedení Bohemia Patchwork Klubu (nevím
přesně,co se tam dělo).Odtrhla se děvčata z Moravy a vznikl 1.Moravský
patchworkový klub a výstavy ve Fulneku.Potom přišel Covid,dva zrušené
ročníky PPM v Praze.Další výstava běží 2x ročně v Prostějově.Byl pokus o
pokračování v Brně,ale přes veškerou snahu už to nikdy nebylo ono.Možná
je problém v tom,že na naši mrňavou zem bylo těch akcí moc a také zapracovala rivalita mezi jednotlivými kluby a patchworkářkami,těžko říct...
A
druhá věc je,že vyprchalo to počáteční nadšení,kdy nic nebylo,látky jsme sháněly v
sekáčích apod,kurzy a časopis byly jen v Bellusu,různě jsme sháněly
časopisy a knížky,všechno probíhalo dost dobrodružně.A to nástupem internetu pomalu utichlo.Patchworkový trh se asi už nasytil.Během
Covidu běželo všechno po sítích,kurzy na You Tube,e-shopy s
látkami,pomůckami,šicími stroji...
Skončilo pravidelné setkávání v
Praze BPK,skončily patchworkové kluby v Teplicích,v Kadani (jezdila jsem
tam pravidelně jednou za měsíc). A také naše litvínovské Tlapičky se
drží jen taktak(chodí nás pravidelně tak 6-7) a jsem za ně vděčná...
Kamenné obchody s látkami
se pomalu drží jen díky e-shopům nebo úplně skončily.Prodávat patchwork
na Fléru nebo na trzích se nikdy moc nevyplácelo a teď je to úplně
ztracené.A naše rodiny a přátelé jsou už patchworkem zavaleni úplně...
A ani v Gröbernu to nedopadlo a ten úžasný patchworkový ráj snad skončil úplně,netuším.
Vypadá
to,že patchwork v ČR umírá na úbytě.Mně to pořád baví a nedovedu si
představit,že bych alespoň chvilku denně nešila,ale také už nešiju
tolik,jako dříve a přidala jsem si pletení.
Těžko říct,jak se to vyvine...
Vánoční fotka.Tramvajová doprava z Mostu je teď dost komplikovaná a mostecká Evička teď nemůže jezdit kvůli přestupům s chodítkem,Pavlína kvůli psům a Naďa už také nechodí..
Ale přidala se k nám Maruška a Alena z Mostu.Přes léto jsou některá děvčeta na chalupě nebo na zahrádce,Tak snad se po prázdninách zase nějak vzchopíme.Určitě nás čekají Svatomichalské slavnosti a dražba polštářků...