Translate

neděle 14. ledna 2018

Neděle 14.1.2018První kolo voleb je za námi,slovy Karla Patáka:jsme v poločase...
A cítím to jako on...

Konec rozdělování národa. Od teď.
Karel von PatákJeště skutečně není nic rozhodnuto. Je to prostě poločas, nic víc.
Je ovšem na místě poděkovat.
Za prvé všem demokratickým kandidátům
To, jak se k sobě po celou dobu kampaně chovali a taky to, jak se k sobě chovají teď, kdy už jsou známy výsledky, je pro Česko sžírané negativitou a zlobou Zemana, nevídanou školou.
Školu opravdové demokracie, slušného chování, respektu k soupeři a k především respektu ke každému voliči. Všichni kandidáti tím, jak se chovali a chovají, (bez vymezování se proti komukoli, kdo tu s námi žije), ukázali obyvatelům země, že je ještě jiná realita, než lži, podpásovky a flusance na ostatní, kteří se mnohdy ani nemají možnost bránit, kterou nám sem tlačí parta matrjošek, zabalených do ruské vlajky.
Z chování poražených kandidátů bezprostředně po volbě, jsem trochu na měkko, tohle naše země už strašně potřebovala.
Je potřeba změnit narativ: slušnost a respekt k druhým, musí být to, co se bude oceňovat, nikoli zbabělé okopávání kotníků...
Za druhé je taky třeba poděkovat voličům, kteří toto nabízené otrávené jablko výrazně odmítli a vyjádřili touhu po změně.
Je mi jasné, že být pro západ, s bydlištěm v multikulturní a otevřené Praze a s dvojnásobným platem, než v malé vísce v pohraničí, kde vás dusí jednak nulová infrastruktura, jednak nízké platy a taky život bez šance na rychlou změnu tohoto stavu, je mnohem jednodušší- a naopak na periferii země se zase nabízí vzít zavděk mnohými sliby na jednoduchá řešení a přesvědčováním, že se slibujícím se vám najednou začne žít líp.
Miloš Zeman ztratil oproti minulé volbě v II. kole cca 600 000 hlasů a mnoho z nich právě v regionech, kde by měl své protivníky válcovat.
Hrdiny dne jsou pro mě právě všichni ti, kteří ve vzdálených příhraničních místech republiky nepodlehli lákavému líčení fata morgany a přidali se svým hlasem k těm, kteří chtějí něco jiného.
Chtějí lepší Česko a snad už konečně pro všechny.
Díky Češi, Moravani, Slezani, Romové, Vietnamci, Slováci, Ukrajinci a další!
Respekt! 🇨🇿❤️✌️


Tolik k volbám a jdu quiltovat...
 

Žádné komentáře:

Okomentovat