Translate

sobota 17. prosince 2016

Pátek 2.9.2016

Mildu jsem zase ráno vyšoupla z bytu a odpoledne jsem ho vzala sebou na Tlapičky...
Vzal si sebou knížku a ani neprotestoval...
V sobotu a v neděli jsem s ním byla doma sama,upekla jsem rohlíčky ...

a v neděli jsem šila  blok na setkání s Kimberly Einmo a jejími americkými quilterkami...

Instrukce od Manky:
Dobrý den,zasíláme Vám ke zvážení akci, kterou vyhlásila Kimberly Einmo pro své kolegyně, se kterými pojede v prosinci na předvánoční návštěvu Prahy.
Účast není nikterak povinná, ale za úvahu jistě stojí:
Američanky pod taktovkou Kimberly Einmo šijí v rámci svého výletu do Prahy patchvorkové bloky v národních barvách trikolóry na výměnu s námi. Zadané rozměry jsou 12,5/12,5“ (tj. 30,5/30.5 + přídavky) a vítán je zakomponovaný vzor nebo motiv z jejich kraje (vyšitá nějaká místní květina nebo rostlina, látka, krajina...) – viz soubor v příloze tohoto e-mailu. Zatím nevíme přesný počet účastnic výměnné akce, nicméně pokud se budete chtít této výměny zúčastnit, budeme velmi rádi. Odměnou vám bude památka na setkání s Kimberly a kontakt na americkou kolegyni, se kterou si pak můžete přeposlat fotografie dokončených výrobků z akce.
Místním motivem, který by se v bloku měl objevit, může být např. modrotisk. Pokud si netroufáte zakomponovat do bloku přímo nějaký regionální prvek tak jej myslím lze úspěšně nahradit přiloženou pohlednicí nebo např. památeční magnetkou z Vašeho kraje. Podmínkou tedy zůstává jen výše uvedený rozměr a použité barvy trikolóry – červená, modrá a bílá.
Vše je pouze dobrovolné a záleží jen na vás, zda se výměny zúčastníte. Je to však dobrá příležitost získat přímý kontakt na patchworkářku v zámoří.

V příloze je originální e-mail, který Kimberly rozesílala americkým účastnicím. V případě dotazů mne kontaktujte na tento e-mail nebo telefonicky na čísle 604 74 20 21..
Hezké podzimní dny přeje
Romana Černá

Měly jsme tedy ušít jeden blok 12,5"  12,5" na výměnu s jednou američankou...
Zadání bylo něco z mého města a modrotisk + červená a bílá...
Holky v "Íčku" mi našly tuhle publikaci o galerii pod širým nebem v Litvínově,tak jsem použila půlené čtverce podle mramorové mozaiky Z.Sýkory...
Přibalila jsem k bloku i knížku a zbytky látek :-)))...Žádné komentáře:

Okomentovat